Star Moto Racing - strona główna

Sensacyjny debiut Chevroletów

Nowe Chevrolety S10 grupy T1 zbudowane przez G1 Racing, zaliczyły sensacyjny debiut w Baja Drawsko. Łukasz Komornicki i Maciej Stańco ustrzelili dublet w pierwszej rundzie RMPST. Najszybszy na czterech z sześciu oesów, Komornicki wyprzedził Stańcę o 3.14. Paweł Molgo, który podobnie jak Stańco, debiutował w T1, uzupełnił obsadę podium.

- Dla naszego zespołu to rewelacyjny sukces - mówi Maciej Stańco. - Start stał pod znakiem zapytania, bo przeprowadziliśmy za mało testów. Powiedzieliśmy jednak, że jedziemy i zobaczymy, co się stanie. Samochody zaliczyły bardzo trudny chrzest bojowy. Tak ciężkiego rajdu terenowego nie ma w całej Europie. Zryte przez czołgi, trasy na Poligonie Drawskim są zabójcze dla terenowych samochodów. Wystarczy spojrzeć, jaki był odsiew w rajdzie.

W Baja Drawsko zgrywaliśmy się z nowym pilotem. Pierwszy raz jechałem samochodem T1 i muszę się do niego dopiero przyzwyczaić. Nie ma porównania z T2-ką, którą hamuje się przed każdą nierównością. Teraz uczę się, jak czytać dziury, gdzie przejeżdżać czwórką, gdzie piątką. Przed nami jeszcze dużo pracy. W następny weekend jedziemy dwiema załogami na węgierski Túrkeve Cup, pierwszą rundę mistrzostw FIA CEZ.

1. BAJA DRAWSKO
1. Łukasz Komornicki/Ernest Górecki - G1 Racing Chevrolet S10 5:58.33
2. Maciej Stańco/Artur Kołodziej - G1 Racing Chevrolet S10 +3.14
3. Paweł Molgo/Janusz Jandrowicz - Nissan Navara +27.35
4. Tomáš Vrátný/Jaroslav Miškolci/Radim Kaplánek (CZ/SK/CZ) Tatra T163 +1:03.11 (1. T4)