Star Moto Racing - strona główna

KOMUNIKAT PRASOWY FUCHS STAR-MOTO G1 RACING - BAJA DRAWSKO 2014

Po ośmiu miesiącach intensywnych prac nad nowym projektem Chevroleta S10 , G1 Racing w składzie Łukasz Komornicki ?Ernest Górecki oraz Maciej Stańco-Artur Kołodziej postanowili wziąć udział w inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Polski Baja Drawsko 2014

Traktujemy ten start tylko i wyłącznie jako kolejny etap przygotowań oraz testów naszego nowego samochodu do dalszej części sezonu rajdowego. Zdajemy sobie doskonale sprawę że w ciągu tego sezonu czeka nas wiele godzin żmudnej pracy nad rozwojem naszego pojazdu ale uważamy że Baja Drawsko będzie dla nas doskonałym poligonem testowym i pozwoli nam na kolejny krok do przodu . Jest niewątpliwie bardzo trudno w ciągu kilku miesięcy począwszy od deski projektowej do budowy kompletnego pojazdu kategorii T1 stworzyć pojazd dokonały, choć pierwsze km testowe pozwalają nam spoglądać z entuzjazmem w przyszłość jesteśmy realistami i doskonale zdajemy sobie sprawę że ten start jest być może jeszcze przedwczesnym tak ciężkim sprawdzianem ponieważ samochód ma oczywiście jeszcze parę niedoskonałości ale pozwoli nam to na ich weryfikacje w warunkach rajdowych .
Jesteśmy obecnie na etapie testowania różnych konfiguracji zawieszenia począwszy od firmy Bos jak również Reiger oraz Sx Racing co pozwoli nam na wybór najbardziej optymalnej wersji amortyzatorów do naszego projektu .
Nasze plany na ten sezon to przedewszystkim dalszy rozwój naszego G1 Racing Chevroleta S10 poprzez starty w pełnym cyklu Mistrzostw Polski oraz FIA ?CEZ a celem są niewątpliwie maratony jak Silk-Way Rally , Africa Race czy Dakar.


Maciej Stańco ? To będzie dla mnie bardzo trudny sezon , nowy samochód , zupełnie inne prędkości i w końcu prawdziwe ściganie jestem pełen pokory i wiem ze nie będzie to łatwy rok zmagań na rajowych trasach , chciałbym ten rok poświęcić na naukę od moich doświadczonych kolegów z teamu i przejechać jak najwięcej km , nie ukrywam że liczę na pomoc Łukasza w nauce rajdowego rzemiosła który posiada ogromne doświadczenie .
Przy okazji chciałbym również podziękować mojemu wiernemu od lat Sponsorowi firmie Fuchs Oil Corporation bez którego wsparcia nie mógł bym dalej kontynuować mojej rywalizacji w motor-sporcie.